Використання силосуючих добавок в силосі при виробництві біогазу - ZooTechCentr

Використання силосуючих добавок в силосі при виробництві біогазу і нові технічні можливості заготовки зелених кормів:

Консервування кормів для тварин і субстрату для виробництва біогазу має на меті, в першу чергу, максимальне збереження  кількості  та якості зібраної з поля або купленої біомаси. «Більше нетто з брутто» — такий повинен бути девіз. Йдеться про те, щоб по можливості повністю зберегти цінність корму і / або субстрату, зробити стабільний, смачний і гігієнічно бездоганний силос. Такий, який або добре поїдається жуйними і кіньми, вносячи істотний внесок в покриття потреби в енергії і поживних речовинах і в відповідне до  фізіології годування, або дає порівняно високий вихід газу при ферментації.

Професійне консервування кормів вносить істотний внесок в ефективність використання ресурсу біомаси, незалежно від того, чи направляються законсервовані рослини потім на годування тварин або ж на виробництво біогазу. На прикладі приготування кукурудзяного силосу в роботі представлена ​​економічно цікава технологія визначення врожаю і вмісту сухої речовини за допомогою короткохвильової інфрачервоної спектроскопії (Near-infrared spectroscopy (NIRS)), яка дозволяє знизити втрати і оптимізувати якість силосу. Тими ж перевагами володіють і нові рішення в галузі транспортної логістики, техніки для розподілу і укочування.

Можливі ефекти від застосування силосуючих добавок в силосах для виробництва біогазу повинні розглядатися в складі загальної оцінки всіх виробничих етапів. При підведенні загального балансу враховуються такі моменти:

  1. Скорочення втрат (менше субстрату втрачається через неправильне бродіння);
  2. Запобігання самозігрівання (менше субстрату втрачається при заборі силосу);
  3. Обмін речовин в ферментері;
  4. Динаміка ферментера (більш швидке утворення метану і, відповідно, більш високе просторове навантаження).

В даний час Німецька сільськогосподарська організація  (DLG) розробляє системи оцінки цих факторів. Як тільки будуть отримані позитивні результати, можна буде давати обґрунтовані консультації по використанню силосуючих добавок в силосах для виробництва біогазу.

Використання силосуючих добавок в силосі при виробництві біогазу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *