Якість, перевірена часом - ZooTechCentr

Біологічний консервант «Біо-Сил»

Більше як 10 років на ринку Білорусії. Якість, перевірена часом

Біологічний консервант «Біо-Сіл» був створений німецьким вченим доктором Берндом Піпером і пройшов реєстрацію в Німеччині в 1992 році. В даний час «Біо-Сіл» продається в 15 країнах світу і обсяги продажів з кожним роком тільки збільшуються.

У Республіці Білорусь біологічний консервант «Біо-Сіл» продається з 2006 року.

Міжнародна група вчених знайшла в природі більше 100 000 штамів лактобактерій. Визначити серед них кращих — це величезна наукова робота. За допомогою запатентованого Доктором Піпером лабораторного методу йому вдалося знайти чемпіонів серед лактобактерій, однак робота з пошуку ще більш ефективних штамів бактерій триває донині. Виробник консерванту, який не має наукового підґрунтя, чи не поклав в основу наукові знання і досвід, не може виробляти якісного консерванту. Високопродуктивні лактобактерії — це головне в консерванті. У Німеччині близько 30 вчених зайняті вивченням процесів, що відбуваються при виробництві силосу, а в Білорусі і в Росії даний напрямок науки практично не розвивається, проте в Росії біологічні консервуючі добавки до силосу виробляються майже в кожній області, як правило, молочними заводами.

Виробничнику дуже складно виявити неякісний консервант, тому що в природі знаходяться лактобактерії і в природних умовах їх кількість коливається від 0 до 1 * 106 на 1 грам. Німецькими вченими визначено, що в 80% випадках природних молочнокислих бактерій недостатньо для швидкого зниження рівня рН протягом перших 3 днів силосування, а значить в 20% випадках їх досить. Якщо природних молочнокислих бактерій досить, і ви при виробництві силосу технологічно все зробите правильно, то неякісний консервант ви не визначите. Біоконсервант створений вченими, є гарантією того, що ви купуєте якісний продукт.

Головним показником якісного консерванту є швидке зниження рН. Чим більше виділяється молочної кислоти, тим швидше знижується pH. Коли значення pH знижується нижче 4.5, гинуть ентеробактерії, а зростання клостридій, цвілевих грибів і дріжджів загальмовується. Придушення життєдіяльності цих шкідників бродіння — це те, заради чого в першу чергу використовується Біоконсервант. Чим швидше вони гинуть або придушуються, тим менше є присутнім в силосі продуктів життєдіяльності цих шкідників бродіння, що завдають шкоди здоров'ю тварин. Лактобактерії, що входять до складу «Біо-Сила», знижують рН в трав'яному і кукурудзяному силосі за 1-2 дня до показника 4,0-4,2 і нижче.

Деякі консерванти містять бактерії, що виробляють пропионовую кислоту, яка в свою чергу має сильний інгібуючий ефект на грибки. Так як пропіоновокислі бактерії гинуть вже при значенні pH нижче 5,0 — 4,8, а такий pH в присутності високопродуктивних молочнокислих бактерій досягається дуже швидко, вони не встигають утворити пропионовую кислоту. З цієї причини, ви не побачите в аналізі силосу наявність пропіонової кислоти. Якщо ж застосовуються консерванти силосу з високопродуктивними молочнокислими бактеріями, додавання пропіоновокислих бактерій не потрібно, так як вони не встигнуть почати діяти. Навіщо ж тоді вводять до складу Пропіонова бактерії? На наш погляд, додавання утворюють пропионовую кислоту бактерій є тільки рекламним аргументом, оскільки в дійсності, вони не покращують якість консерванту.

Для того щоб більше переконати сільгоспвиробника купити саме їх консервант, додаються ферменти, які, нібито, покращують даний продукт. Насправді, виробник, додаючи ферменти, не покращує якість консерванту. В теорії використання ферментів при виробництві силосу доцільно тільки в одному випадку: коли в мокрому силосі міститься лише невелика кількість цукрів, ферменти повинні руйнувати целюлозу, стінки клітин і вивільнити звідти цукор. Цей цукор потім повинен перетворюватися лактобактеріями в консервирующую молочну кислоту. На практиці, науково доведено, що на одну тонну зеленной маси необхідна велика кількість ферментів, приблизно 200-500 грам, а не мізерна кількість, яка знаходиться в 1 грамі консерванту. Визначено, що при зниженні рН дію ферментів сходить нанівець. Якщо ж ферменти все-таки не перестають діяти, то це призводить до масивного утворення силосного соку, а також погіршення структури і втрат енергії в силосі. До того ж абсолютна більшість ферментів виробляються з генномодифікованих продуктів, чиє дію на організм тварин і людини ще не вивчені, і які заборонені в РБ. У Німеччині біоконсервант, до складу яких входять ферменти, які не сертифікуються DLG.

На даний момент в Білорусі продаються консерванти, що мають в своєму складі 3, 4 або навіть 7 штамів бактерій, але чи є це перевагою? Лактобактерії входять до складу «Біо-Сила» є універсальними і мають здатність поїдати будь-які види цукрів, які знаходяться в зеленій масі. Дана здатність дозволяє «Біо-Силу» консервувати будь-яку рослинну сировину. Лактобактерії, які не є універсальними, можуть поїдати тільки певний вид цукрів. З цієї причини і збільшують кількість штамів в Біоконсервант. Біоконсервант, в якому велика кількість штамів, має малу кількість бактерій кожного з штамів. Малій кількості бактерій не виходить домінувати в процесі ферментації. Можна зробити висновок, що велика кількість штамів лактобактерій не покращує якість консерванту. З вищесказаного випливає, що Біоконсервант, що мають в своєму складі компоненти, які не поліпшують якості — не є продуктом наукової роботи.

Яка кількість бактерій повинно бути кожного з штамів входять до складу біоконсерванту? Німецьким Сільськогосподарським Товариством (DLG) встановлено, що універсальних бактерій одного або декількох штамів в Біоконсервант має бути не менше 100 000 на 1 грам маси, що силосується. Якщо лактобактерія не є універсальною, то кількість бактерій одного штаму в консерванті має становити не менше 100 000 на 1 грам маси, що силосується. Біоконсервант, що має меншу кількість бактерій в своєму складі, що не сертифікується DLG. У 1 грамі «Біо-Сила» кількість латкобактерій становить мінімум 3 * 1011. Кількість бактерій кожного штаму становить мінімум 1,5 * 1011. Доцільність такої кількості ухвалена науково. Збільшення кількості бактерій в «Біо-Силу» в два рази від існуючого, призводить до поліпшення якості продукту всього лише на 10%.

Сільгоспвиробники, ставлячи перед собою завдання зробити якісний силос, повинні розуміти, що вони купують живі лактобактерії, які відрізняються один від одного своєю продуктивністю. Купуючи найбільш високопродуктивні лактобактерії, враховуючи наявність природних, можна зменшувати дозування їх внесення, без шкоди якості. Переоцінити важливість якісного силосу і сінажу, які закладаються на цілий рік, неможливо. Найдорожчий — це неякісний корм. Бажання заощадити 3 копійки на даному етапі не виправдано. Щоб спати спокійно, треба мати гарантії 200%, що буде якісний силос.

«Біо-Сіл» це результат багаторічної роботи німецьких вчених очолюваних д-ром Берндом Піпером. «Біо-Сіл» містить в якості ефективних інгредієнтів 2 високопродуктивних штаму Lactobacillus plantarum з кількістю бактерій в 1 г не менше 3 * 1011, які домінують в процесі силосування. Обидва штаму зберігаються в німецькій колекції штамів мікроорганізмів під номерами DSM 8866 і DSM 8862. Завдяки цьому продукт в будь-який час можна перевірити і ідентифікувати. Дані бактерії універсальні. Вони здатні консервувати будь-яку рослинну сировину. У Німеччині консерванти піддаються великої перевірці перед тим, як вони отримають від Німецького Сільськогосподарського Товариства (DLG) сертифікат якості та будуть рекомендовані сільгоспвиробникам для застосування. «Біо-Сіл» має сертифікат якості DLG як продукт, який: підвищує засвоюваність силосу на 2-3%, веде до поліпшення споживання корму і збільшення виробництва молока як мінімум на 1 кг на корову в день. Також при використанні «Біо-Сила» зменшуються втрати сухої речовини на 5%, а енергетична щільність збільшується на 0,2-0,3 МДж НЕЛ / кг СВ. Термін ферментації становить 10-14 днів, у виняткових випадках після закладки силосу, його можна згодовувати вже через 7 днів. «Біо-Сіл» + Амазії має сертифікат DLG, як продукт для силосування трудносілосуемих кормів. У Білорусі «Біо-Сіл» був зареєстрований з нормою застосування 1 грам на 1 тонну. За погодженням з німецькими вченими і пройшовши випробування в УО «Вітебська державної академії ветеринарної медицини» компанія ЧУП «Пульстар», рекомендує застосовувати «Біо-Сіл» в таких дозуваннях:

  • При вологості 70% і більше, це середовище найбільш сприятлива для шкідників бродіння, і щоб придушити їх життєдіяльність необхідно більше лактобактерій, тому норма застосування 1 грам на 1 тонну. При консерванціі конюшини, люцерни і трав з великою кількістю добрив норма застосування залишається тією ж.
  • При вологості менше 65%, а значить сухої речовини понад 35%, дає змогу зменшити дозування «Біо-Сила», так як це середовище найбільш сприятлива для роботи лактобактерій і потрібно їх меншу кількість для придушення життєдіяльності шкідників бродіння. На кукурудзі можна застосовувати 1 грам на 2 тонни, на сенаже зі злакових трав з високим вмістом цукрів дозування становить 1 грам на 1,5 тонни.

За всіма цими рекомендаціями стоять наукові дослідження. Дані рекомендації спрямовані не погіршити якість, а при тій же якості зменшити собівартість кінцевого продукту. Сільгосппідприємства, які співпрацюють з компанією «Пульстар», мають можливість з'їздити до Німеччини і поспілкуватися з Д-ром Берндом Піпером та іншими фахівцями-практиками та вченими з різних питань, пов'язаними з виробництвом молока та силосу. Також вони можуть отримувати інформацію в письмовому вигляді з потрібних питань. Хтось сказав, що сільське господарство — це на 95% наука і на 5% практика. Так що не соромтеся звертатися до німецьким вченим. Вони із задоволенням діляться своїми знаннями.

«Біо-Сіл» — це чесний продукт, і гроші, витрачені на його придбання, принесуть підприємству прибуток.

 

 Директор ЧУП «Пульстар»                                                    Куликов С.С.

Якість, перевірена часом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *