Біологічний консервант «Біо-Сіл» - ZooTechCentr

Для збереження поживних властивостей кукурудзи, трав і зерна при тривалому зберіганні використовуються хімічні і біологічні консерванти. Хімічні консерванти мають більш високу вартість, ніж біологічні та їх застосування економічно доцільно, коли закладка силосу відбувається при поганих погодних умовах. В силу своєї низької вартості і ефективності широке поширення мають біологічні консерванти.

Як працюють біологічні консерванти? Лактобактерії, потрапляючи на силосну масу, споживають цукри і виділяють молочну кислоту. Молочна кислота є консервантом. Кращий біологічний консервант це той лактобактерії, якого за короткий проміжок часу виділяють більшу кількість молочної кислоти. Показником роботи лактобактерій є зниження показника pH в закладеному силосі. Чим швидше знижується pH до 4,0-4,2, тим краще даний консервант. При цих показниках гинуть ентеробактеріі, які виділяють масляну і оцтову кислоти.

Біологічні консерватни діляться на сухі і рідкі. На наш погляд тільки сухі біологічні консерванти заслуговують на увагу. Найголовніша відмінність у тому, що кисломолочні бактерії, які знаходяться в рідкому середовищі — низькоефективні за основним показником виділення молочної кислоти. Європейські технології виробництва сухих консервантів забезпечують термін придатності консерванту від 1 року до 4 років, рідкі ж консерванти мають термін придатності 3-6 місяців. Компактність сухих консервантів дозволяє зберігати їх в будь-якому холодильнику. Рідкі ж консерванти, в силу їх об’єму , вимагають величезних холодильників, чого практично неможливо дотриматись при виробництві, транспортуванні та подальшому зберіганні. При недотриманні температурного режиму зберігання рідких консервантів термін придатності скорочується до 1-2 місяців.

 

Ми хотіли б розповісти про консерванті Біо-Сіл, який вигідно відрізняється від інших біологічних консервантів.

Консервант Біо-Сіл складається з гомоферментативних молочнокислих бактерій, які представлені штамами Laktabacillus plantarum DSM 8862 і Laktabacillus plantarum DSM 8866. Даний консервант є розробкою німецької компанії «Dr.PIEPER Technologie- und Produktentwicklung GmbH», який виробляється в Німеччині!

Переваги біологічного консерванту Біо-Сіл перед іншими біологічними консервантами:

1) Найвищий вміст молочнокислих бактерій в 1 грамі діючої речовини 3 * 1011, що забезпечує зниження pH до 4,0-4,2 за 1-2 дня;

2) Через 7 днів після закладки силосу, можна відкривати силосну яму і згодовувати;

3) Термін зберігання консерванту в холодильнику 2 роки, в морозильнику 4 роки;

4) Біо-Сіл є універсальним консервантом і може використовуватися для консервації будь-зеленої маси містить цукру.

5) Єдиний серед біологічних консервантів в Німеччині, який сертифікований як продукт збільшує надої молока в розмірі 1 літра на корову в день, що приносить сільгоспвиробнику чистого прибутку 85,2 євро на корову в рік;

 

Розрахунок: Одна корова в рік з'їдає близько 8 тонн кукурудзяного силосу і близько 5 тонн трав'яного сінажу. Витрати по застосуванню Біо-Сіл пов'язані з заготівлею 5 тонн сінажу становлять 3,5 євро. По кукурудзяному силосу 2,8 євро. Загальні витрати складають 6,3 євро. Надбавка молока на корову в рік становить 305 літрів, що в грошовому вираженні складає 91,5 євро (при вартості молока 0,3 євро за літр). Таким чином, використання консерванту Біо-Сіл приносить підприємству чистого прибутку 85,2 євро на корову в рік.

 

Біологічний консервант Біо-Сіл не тільки зберігає поживні властивості силосу, а й впливає на:

1) Поліпшення засвоюваності силосу на 2-3%.

2) Підвищення енергетичної цінності корму.

3) Зниження втрат сухої маси на 5%.

4) Поліпшення поїдаємости і підвищення молочної продуктивності.

5) Зниження нагрівання маси, що силосується в ході силосування приблизно на 5 ° С, завдяки чому знижуються втрати поживних речовин, і підвищується стабільність при зберіганні (немає перегрівання в силосному бурти);

6) Підвищення вмісту молочної кислоти і сильне скорочення оцтового бродіння, особливо у вологому силосі з вмістом СВ до 30% (немає різкого запаху, відповідно, значно вище споживання СВ);

 

Норма застосування Біо-Сила: 1 грам на тонну маси, що силосується. При закладці кукурудзяного силосу норма застосування 1 грам на 2 тонни маси, що силосується. Біо-Сіл випускається в вакуумних упаковках по 100 грам і застосовується наступним чином: 1 пакетик 100 грам Біо-Сила розчиняється в 100 літрів не хлорованої води і за допомогою дозатора вноситися на 100 тонн силосної маси.

Зберегти повну інформацію про Біо-Сил

 

Біологічний консервант «Біо-Сіл»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *